| Tiktok Efektleri Oluşturarak Para Kazanma Sistemi Türkiye’de Açıldı

0
2

TikTok’ta ilgi çekici ve yüksek kaliteli efektler tasarlayarak para kazanma imkânı sunan “Effect Creator Rewards” (Efekt Oluşturucu Ödülleri) programı Türkiye’de de açıldı.

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, Efekt Oluşturucu Ödülleri’ni geçen yıl Mayıs ayında tanıtmıştı. İçerik üreticiler, bu sayede, TikTok’un artırılmış gerçeklik (AR – augmented reality) geliştirme platformu Effect House aracılığıyla yaptıkları efektler için ödüllendirilmeye başlanmıştı.

TikTok, efekt oluşturarak para kazanmayı sağlayacak yeni programını, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 33 ülkeye daha getirdi ve program, artık 53 farklı ülkede kullanılabilir durumda.

Bununla birlikte, program için yeni bir güncelleme de yapıldı. Daha önce, içerik üreticilerin ödül toplamaya başlamaları için, hazırladıkları efektlerin 90 gün içinde 200.000 uygun videoda kullanılmış olması gerekiyordu. Artık, her efektin 90 gün içinde yalnızca 100.000 nitelikli videoda kullanılması yeterli olacak.

Ancak efektin, tek bir kişi tarafından günde bir kez kullanılması gerektiğini belirtmeden geçmeyelim. Yani bir kişi, o efekti aynı gün içinde birden fazla kez kullanırsa, yine tek bir videoda kullanılmış sayılacak. Bunun dışında, 18 yaş sınırı ve efektlerin herkese açık videolarda kullanılması gibi şartlar da aranıyor.

TikTok, ödemelerin bölgesel farklılıklar göstereceğini belirtiyor ve Türkiye’deki ödeme planı hakkında henüz bir bilgi mevcut değil.

Siz de TikTok efektleri oluşturarak para kazanmak istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.