| Meta, Yapay Zeka Destekli Yeni Reklam Araçlarını Tanıttı

0
9
Meta, Yapay Zeka Destekli Yeni Reklam Araçlarını Tanıttı
facebook.com/business

Meta, reklamverenler için, üretken yapay zeka özelliklerini kullanıma sunuyor. Şirket, bu hamlesiyle, reklamverenlerin reklam performanslarını iyileştirmeyi ve reklam oluşturma süreçlerinin bazı kısımlarını otomatikleştirmeyi hedefliyor.

Gelin; Meta’nın gelişmiş yapay zeka destekli reklam araçlarına daha yakından bakalım.

Üretken Yapay Zeka ile Görsel Oluşturma

Reklamverenler artık orijinal reklam öğelerinden esinlenerek, metin yerleştirme özelliklerine sahip görsel varyasyonları oluşturabilecekler. Ürün görselleri etrafında yeni arka planlar oluşturabilecek ve görselleri, birden fazla alana daha iyi uyacak şekilde genişletebilecekler. Reklam öğelerinin birden fazla alana farklı en-boy oranlarında sığmasını sağlayan bir özellik olan “görüntü genişletme”, artık hem Instagram hem de Facebook’taki Reels ve Feed alanlarında kullanılabilir durumda.

Üretken Yapay Zeka ile Metin Oluşturma

Metin oluşturma özelliği, ana metne ek olarak reklam başlığı için de varyasyonlar oluşturuyor. Meta şu anda, önceki kampanyalara ve metin girdilerine dayalı olarak önemli satış noktalarını vurgulamanın yanı sıra; oluşturulan metinden, markanın dilini ve tonunu yansıtma yeteneğini test ediyor. Bu özellik yakında, reklam performansını daha da artırmak için, Meta’nın büyük dil modellerinin yeni nesli olan Meta Llama 3 ile oluşturulacak.

Üretken Yapay Zeka Özelliklerinin Advantage+ Creative Çatısı Altında Merkezileştirilmesi

Güncellenen üretici yapay zeka özellikleri, Advantage+ reklam öğesi aracılığıyla Meta’nın Reklam Yöneticisi’nde kullanıma sunulacak ve işletmeleri, reklam kampanyası oluşturma yolculuğu boyunca destekleyecek. Bu merkezileştirme, daha hızlı reklam oluşturmaya ve daha iyi performans sağlamaya olanak tanıyacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.