| YouTube; Netflix ve Disney+’ı Geçerek 2023’ün 1 Numaralı Yayıncısı Oldu

0
2

Sektörde lider konumda olan Nielsen araştırma şirketinin açıkladığı rapora göre 2023 yılında en çok izlenen yayın platformu YouTube oldu. YouTube; Netflix, Disney Plus, Amazon Prime Video gibi platformları geride bırakmayı başardı.

Tüm dünya çapında izleyiciler, TV’lerinden her gün toplamda ortalama 1 milyar saatten fazla YouTube içeriği izlediler. Tabii bu süre, normal YouTube içeriklerinin yanı sıra, YouTube Shorts içeriklerini de kapsıyor.

YouTube, kurumsal blogunda, YouTube Shorts’un bağlı TV’lerdeki görüntülenme sayısının, Ocak 2023 – Eylül 2023 döneminde %100’den fazla artış gösterdiğini duyurdu.

Diğer yayın platformlarının, YouTube’un devasa içerik kütüphanesiyle rekabet etmesi pek mümkün görünmüyor. Örneğin, 2022 yılında YouTube’a her dakikada 500 saatten fazla video yüklendi. Bu da yılda 260 milyon saatten fazla video anlamına geliyor. Buna karşılık Netflix’te ortalama 18 bin içerik yer alıyor, ancak izleyicilere sunulan içerik sayısı bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

Neticede, YouTube’un önlenemez yükselişi devam edecek gibi görünüyor.

Peki, sizin favori yayın platformunuz hangisi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.