| Meta, Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Görselleri Etiketlemeye Başlayacak

0
2

Meta; Facebook, Instagram ve Threads platformlarında yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri etiketlemeye başlayacağını duyurdu. Bu, kullanıcıların gördükleri içeriklerin yapay zeka ürünü olup olmadığını daha kolay ayırt etmelerine yardımcı olacak.

Bu Etiketleme Neden Önemli?

  • Yapay zeka tarafından oluşturulan görseller, gerçek görsellerden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi olabiliyor.
  • Bu durum, dezenformasyon ve yanlış bilgi yayılmasına yol açabiliyor.

Meta, kendi yapay zeka araçları tarafından oluşturulan görselleri etiketlemeye başlamıştı. Meta AI özellikleri kullanılarak oluşturulmuş görseller için Facebook, Instagram, Threads ve WhatsApp’ta “Imagined with AI” (Yapay Zeka ile Hayal Edildi) etiketleri kullanılıyor. Ancak Meta, farklı şirketler tarafından üretilen yapay zeka içeriklerini de etiketleme niyetinde. Böylece Adobe, Google, Microsoft, Midjourney, OpenAI ve Shutterstock’ta yapay zeka ile üretilen görseller de etiketlenecek. Söz konusu şirketler, bu etiketleme sürecinin hayata geçmesi için kendi araçlarıyla üretilen görsellere metadata eklemeyi planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.