| MacBook Pro 14, 2021’e mi Kalıyor? Söylentiler…

0
381
MacBook Pro 14, 2021’e mi Kalıyor? Söylentiler…

Apple, 2020 Mayıs ayında MacBook Pro 13’ü güncellemişti. Genelde bilirim ki Apple bir Macbook’ta güncellemelere başladı mı çok kısa sürede bir sonraki modeli görmemiz mümkün olurdu. Yani herkesin beklediği MacBook Pro 14. Ancak Covid19’un ortaya çıkışı birçok Apple bayisinin kapanmasına sebep olurken Apple CEO’su Tim Cook, Corona virüs salgını ile ilgili olarak dünya genelindeki tüm Apple çalışanlarının 9 Mart ve 13 Mart arasında ofislere gitmek zorunda olmadıklarını belirtti ve çalışanların evden çalışmalarını önerdi. Yine Apple yönetimden gelen açıklamaya göre; hasta olan çalışanlarının sınırsız izin kullanabileceğini duyurdu. Tüm bu gelişmeler MacBook Pro 14 piyasaya çıkışını başka bahara kalmasına sebep olmuş olabilir.

Kar Az Yeni Model Yeni Yıla Olabilir

Tüm bu süreçler devam ederken Apple, Corona virüs salgını nedeniyle mart çeyreği için tahmin edilenden daha az gelir elde etti. Buna bağlı olarak Apple MacBook Pro 14 ile kullanıcıların görmeyi hedeflediği birkaç özelliği Apple’ın MacBook Pro 16’ya eklediği aynı özelliklerle daha küçük profesyonel seviye dizüstü bilgisayarını elden geçirmesi için 2021 yılına kadar beklememiz gerekebilir.

2021 Yılına Kalabileceğini Sadece Ben Söylemiyorum

Hey yeni model 2021 yılında olabileceğini söyleyen sadece bende değilim. Twitter’da @L0vetodream hesap sahibi 11 Mayıs’ta hesabından şifreli mesajı ile “Rüyamda MBP14 gelecek yılda” gibi bir paylaşımda bulundu. Ama herkes MBP’nin Mac Book Pronun kısaltılması olduğunu bilir.

Yeni Değişiklikler MacBook Pro 16’da

Apple, MacBook Pro 15’i MacBook Pro 16 ile değiştirdiğinden beri, aynı tedaviyi en küçük MacBook Pro’ya vermesi bekleniyordu. MacBook Pro 16, yeni bir Magic Keyboard, elden geçirilmiş bir soğutma sistemi, büyük ölçüde geliştirilmiş hoparlörler, daha ince ekran çerçeveleri ve hatta ARM işlemcileriyle birlikte geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.