| Facebook Shops, Amazon’a Rakip Olur mu?

0
92

Kullanıcıların bilgisayar başında oldukça fazla vakit geçirdiği ve e-ticaret sitelerinin yavaş yavaş değerini gördüğü şu dönemlerde Facebook işletmelerin kolaylıkla e-ticaret yapabilmelerini sağlayacak hem Facebook hem de Instagram hesaplarında satış yapabilecekleri platformu duyurdu.

Facebook Shops Başlıyor

Facebook, Shops kısmı ile insanların internet üzerinden alışverişi daha fazla benimsediği şu dönemde aktif hale getirerek markaların ve işletmelerin kullanıcı ile çok daha etkili bir iletişime ve satışa girmesini de sağlayacak. Facebook sadece bir iletişim platformundan bir ticaret platformuna doğru geçişi başlatacak. Facebook yine Instagram üzerinden de sosyal ticareti dönüşmesini sağlayacak.

Ürün ve Markaları Farklı Bir Şekilde Keşfedilmesini Sağlayan Yeni Alan; Instagram Mağazası

Önce ABD’de başlayacak olan Instagram Shop, kullanıcıların sevdikleri ürünleri keşfetmenin ve satın almayı sağlarken kısa zamanda tüm dünya da de aktif hale gelecek. Instagram shop daha etkili ve kolay kullanım olabilmesi için Facebook, Instagram gezinme çubuğuna yeni bir mağaza sekmesi ekleyeceğini de duyurdu.

Facebook Shops Amazon’a Rakip Olur mu?

Hem Facebook, Instagram hem de Facebook Messenger üzerinden çalışacak olan shops kısmı birçok kullanıcıya doğrudan hitap edip kullanılmaya başlanacak. Tüm dünya ya açılması ile birlikte birçok markanın bunu kullanacağını da eminim. Ancak Amazonun etkili e-ticaret yapısını zorlayacak mı bunu zamanla göreceğiz.

Facebook Shops Nereden Açılabilir?

Facebook Shops açılması gerekli bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Facebook Shops Bilgi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.