| Google, Çalışanlarının 2021 Yılına Kadar Evden Çalışacağını Açıkladı

0
52

Google, 2020’nin geri kalanında evden çalışma politikasını genişletti. Çalışanlara daha önce 1 Haziran’a kadar uzaktan çalışacaklarını söyleyen Google CEO’su Sundar Pichai çalışanlara yıl sonuna kadar evden çalışabileceklerini söyledi.

Google CEO’su Sundar Pichai

Sundar Pichai

  • Google çalışanlarına yılın geri kalanında evden çalışabilecekleri söylendi, ancak ihtiyaç duyanlar için Haziran veya Temmuz aylarında ofisler açık olacakmış.
  • Şirket zaten evden çalışmalarını 1 Haziran’a kadar uzatmıştı, ancak Google’ın işgücü önümüzdeki birkaç ay boyunca uzaktan çalışıyor gibi görünüyor.

Pichai’ye göre, çalışmaları fiziksel olarak ofiste olması gereken çalışanlara Haziran veya Temmuz aylarında izin verilecek, ancak artan güvenlik önlemleri ve “farklı” bir ofis içi deneyimi olacak.

Ancak Google’ın personelinin çoğu için evde çalışmak yılın geri kalanında yeni bir normal olmaya devam edecek. Google, Mart ayı başlarında COVID-19 salgını nedeniyle çalışanlara evden çalışmalarını tavsiye etmeye başlamıştı.

Birkaç gün önce de Facebook yine tüm personelleri için 2021 yılı başına kadar evden çalışmalarını önermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.