| Zoom 5.0’ın Güvenlik Geliştirmeleri Duyuruldu

0
27

Etkili bir yakınlaştırma platformu olarak kullanılan Zoom programının güvenlik ve gizlilik yeteneklerinin daha etkin şekilde hizmet verebilmesi amaçlı olarak 90 günlük güvenlik geliştirme planı sunuldu.

Veriyi Karşılamada Özel Şifreleme

Zoom AES 256 bit GCM şifrelemesi için destek ekleyerek, veriyi karşılamak için daha fazla koruma ve kurcalamaya karşı direnç sağlamayı hedeflemekte.

Müşterilerimizin Güveni Ön Planda

Müşterilerimizin güveni ön planda olduğunu vurgulayan Zoom yetkilileri, müşterilere mutluluk sağlayacak platformumuzda güvenli alt yapı konseptli platformu sağlama konusundaki değişmez hedefleri olduklarını belirttiler.

IDC Sosyal, Topluluklar ve İşbirliği Araştırma Direktörü Wayne Kurtzman, “Güvenlik ve gizlilik konusunda sorularla karşılaştığında Zoom, haftalık kamu güvenliği brifingleri tutan CEO’ları da dahil olmak üzere zorluklara hızla ve çok açık bir şekilde tepki gösterdi” diyor. “Zoom, gizlilikle ilgili endişelerin giderilmesine yardımcı olan varsayılanları değiştirmenin yanı sıra daha derin eylemler için 90 günlük bir plan belirleme ve bunu herkese açık olarak iletme konusunda hızlı bir şekilde harekete geçti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.