| Hootsuite’in Sunduğu Dijital 2020 Nisan Ayı Raporuna Covid19 Damgasını Vurdu

1
47

Hey evet evdeyiz! Evde olup ta biraz iletişim kurduktan sonra bir iki el işi sanat çalışmaları sonrası kaçınılmaz olarak dostumuz internet ve sayfalar arasında, sosyal hesaplar içinde içeriklerden içeriklere yayılmak.

Tabii bu sürecin sonucu olarak kaçınılmaz olarak hem Türkiye’de hem de tüm dünya’da kullanılan dijital platformların yansımaları oldukça arttığı görünmekte.

Raporu incelediğimizde kullanıcıların çoğu mobil telefonlarına sarılırken, laptoplar tablet üzerinden geçirilen vakitler oldukça fazla. Tabii oyun ve müzik dinlemeden bu vaktin geçmesi hiç de mümkün değil.

Rapora göre kadın kullanıcılar akıllı mobil telefon kullanımda erkek kullanıcılara oranla %5 artarken bu oranlar laptopta %45 ile eşit görünmekte. Tablet kullanım oranın kadınların oranı %6 daha fazla.

Covid19 süresi devam ederken en fazla vakit Show ve filmlerin izlenmesi için harcanırken, bunu %50 oranla sosyal medya hesapların kullanımı sürdürmekte. Karşılıklı mesajlaşma platformları ve müzik dinleme ağları kullanıcılar tarafından Covid19 sürecinde yine en fazla tercih edilen ve vakit harcanan platformlar.

Raporun Aslına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

1 YORUM

  1. Of course, this process of reflection on the digital platform used worldwide inevitably both in Turkey increased considerably as a result of which they appear.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.