| Dijital 23 Nisan…

0
58

Bugün 23 Nisan.

Neşe Doluyor İnsan

Evet bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve ayrıca 1920’de yani o gün 23 Nisan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmış olmasıdır. Bu yüzden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının 100’üncü yıl dönümü.

Bugün, 23 Nisan’da şenlikler, kutlamalar şarkılar hepsi dijital ortamdan yayınlanıyor, yayılıyor. Çocuklar sevgilerini ve mutluluklarını dijital ortamdan vermeye çalışıyor. Kızım için mutlu olurken gerçekten işallah bir daha böyle bir kutlamanın olmamasını umduğum bir gün.

Dijital iletişim olması gereken, yapılması gereken önerdiğimiz yollardan biri ama bugün o gün olmamalı. Hayatınızda bazı değerleri kaybetmemeliyiz.

Atam, Bursa’da kendisini karşılayan çocuklara hitaben;

Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, geleceğin ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar!

Kaynak: Vakit: 19.10.1922, s.3

Çocuklar sadece bilgisayar başında durarak, sanal ilişkilerle, iletişim yöntemleri ile bunu başaramazlar. Mutlaka geleceğin ışığını yakalamak için gerçek hayatta da gösterebilecekleri yeteneğini geliştirmeleri gerekmektedir. Bugün sanal bağlılık yolunda koşarken yarın bir anda artık internet yok, limitli verilecek dendiğinde de bu sefer sadece ona bağımlı olacak olan gençlerin, çocukların gerçek hayattan kopmalarının getirdiği yetersizlikle karşı karşı karşıya kalmamalılar.

Bundan sonra kutlayacağımız bayramlarım doğal ortamlarda, sokaklarda, elimizde bayraklarla, fener alaylarıyla kutlayabilmemiz çocuklarımızın diğer çocuklara rahatlıkla karışabilmeleri dileklerimle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.