Ana Sayfa Arama Motoru Google | Sites.Google Kapandı

| Sites.Google Kapandı

2
222
Web sayfası yapmayı bilmeyen çoğu kişi için kolay bir yöntem ve çevrim içi uygulama olan sites.google kapandı.
Site’de yapılan açıklamaya göre “Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin, 24/06/2009 tarih ve 2009/392 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca uygulanmaktadır.” İbaresi görünmektedir.

Google Sites Nedir?
Google Sites ekip web sayfası oluşturmayı doküman düzenlemek kadar kolay hale getiren online bir uygulamadır. Kişiler Google Sites’ı kullanarak videolar, takvimler, sunular, ekler ve kısa mesaj dahil birçok bilgiyi tek alanda hızlı bir şekilde toplayabilir ve bu bilgileri küçük bir grupla, kuruluşlarının tamamıyla veya dünyayla paylaşabilir. http://sites.google.com/site adresi üzerinden Google Sites ile çalışmaya başlayın.
Ürünün temel özellikleri şunlardır:
• Sitenizin arayüzünü grup veya projenizin görünüş ve tarzına benzeyecek şekilde özelleştirin
• Tek düğmeyi tıklayarak yeni bir alt sayfa oluşturun
• Giderek kapsamlı hale gelen sayfa türü listesi üzerinden seçim yapın: web sayfası, duyurular, dosya dolabı
• Paylaşılan bilgiyi tek bir alanda toplayın: Zengin içeriği (video, Google Dokümanlar’a ait dokümanlar, sunular, Picasa fotoğraf slayt gösterileri, iGoogle gadget’ları) her sayfaya katıştırın ve dosya eklerini yükleyin.
• Sitenizin özel kalması veya istediğiniz kişiler tarafından düzenlenebilir ve görüntülenebilir olması için izin ayarlarını yönetin
• Google arama teknolojisini kullanarak Google Sites içeriğiniz içinde arama yapın

Kayank:
Google

Neden Kapatıldı

Nisan 200
9
, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Google arama motoru üzerinde “Kemalizmin Karın Ağrısı” sorgusuna cevap olarak, en azından bir süre öncesine kadar ilk sayfadan ulaşılabilen, sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi adresinde barındırılan web sitesinde Atatürk’e ağır hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Google’dan Gelen Açıklama
ADD’nin dilekçesine istinaden Google’dan yapılan açıklama ise şu şekilde:
“Google arama motorunda listelenen web sitelerinin içeriği Google’a ait değildir. Google yayıncılık ya da web sitesi editörlüğü görevi yapmamaktadır. Diğer tüm arama motorları gibi İnternet’te varolan içerik ve bilgiyi yansıtır. Google olarak amacımız, kullanıcılarımıza aradıkları web sitesini erişilebilir kılmaktır.

Kaynak:
NTVMSNBC

Sonuçta

Tüm bu sebepler bize bir sayfa yüzünden yine tüm yapının kapatıldığını gösteriyor. Kardeşim sadece sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi adresini kapatsana diğer adreslerin suçu ne???

2 Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.