| 9 Şubat 2010: Şirkete İnteraktif Yüz Kazandırmak Eğitimi

0
4

AİA-İstanbul tarafından organize edilmesi planlanan ve pazarlama ve dış ticaret faaliyetlerinde interneti en etkin şekilde kullanmak isteyen firmalara yönelik “İhracatta ve Ticarette İnternet Seminerleri”nin ilki olan “Şirkete İnteraktif Yüz Kazandırmak” başlığını taşıyan seminerde; firmaların ve internet sitesinden sorumlu firma personelinin, şirket için mümkün olan en etkin verimi sağlayacak kurumsal internet sitesinin oluşturulması ve yönetilmesine ilişkin süreçler konusunda bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi amaçlanacaktır. Eğitimde ele alınacak konular şöyle olacaktır:

– İnternet sitesi kurulumu ve yönetimi için tedarikçi seçimi nasıl yapılmalıdır?
– Teknoloji partnerimi nasıl değerlendirebilirim?
– Ne kadar ödeme yapmam gerekecek?
– Proje ne kadar sürecek?
– Kullanıcıların sayfamla ilgili deneyimlerini nasıl değerlendirebilirim?
– Hedeflerimi nasıl ölçebilirim?
– Hangi bilgileri İnternete açmalıyım?
– İnternet ekibinde kimler olmalı?
– Hangi bilgileri vermem gerekecek?
– Bu alanda destek almak için neler yapmam gerekir?
– Bu süreçte nelerle karışılabilirim?
– Web kullanılabilirliliği.

9 Şubat 2010 Salı günü 09:30 – 17:00 saatleri arasında İstanbul Sanayi Odası Odakule Meclis Salonu*‘nda gerçekleştirilmesi planlanan seminere katılım ücretsiz olup, Eğitime katılmak istendiği takdirde aşağıda bulunan kayıt formunun doldurulması rica olunur

Başvurmak için Tıklayınız.


Eğitim Yeri: İstanbul Sanayi Odası Odakule Meclis Salonu – İstiklal Cad. No. 142 – Beyoğlu – İstanbul

 

EĞİTMEN: Aytaç Mestci

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemlerinde yapmış Aytaç Mestçi, eğitiminin ikinci yılında sektör içindeki değişik firmalarda çalışmaya başladı. Web tasarımı, ürün satış ve raporlama alanlarında değişik firmalarda görev aldı. Eğitiminin son senesinde stajyer olarak başlamış olduğu Profilo Telra Firmasında bir ay içinde personel olarak girip bir buçuk sene intranet yöneticiliği görevini üstlenmiştir.

Sektör içinde 2001 yılında DAS firmasında başlamış olduğu Ürün Departmanı Yöneticiliğinde aldığı görevini başarı şekilde sürdüren Mestçi, meslek hayatını değişik pozisyonlarda aldığı görevler ve birçok dalda aldığı bilgisayar ve yöneticilik eğitimleri ile sürdürdü. Aytaç Mestçi, 2002 yılında e-medya koordinatörü görevini üstlenmeye başladığı ComputerWorld dergisinde kurumsal alanda web sitesi projesinin yapılandırılması, alt yapısının oluşturulması ve yönetilmesi ve köşe yazarlığı görevini 2004 yılına kadar sürdürdü.

2004, 2005 ve 2006 yıllarında davet edildiği Akademik Bilişim Konferanslarında yaptığı sunumlarla da sektöre özellikle Yönetim Bilişim Sistemleri alanlarında ve ağırlıklı olarak İnternet Reklamcılığı alanlarında sunduğu yenilikleri, 2005 yılında Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri için verdiği bitirme tezi ile sürdü.

2004 yılında internet üzerinde hizmet vermeye başlayan webdergi.com sitesinin e-medya direktörlüğünü üstlenen Aytaç Mestçi ayrıca, siteye editörlük ve köşe yazıları ile de hizmetini de verdi. Aytaç Mestçi, 2004 yılında kuruculuğunu üstlendiği ONNOVA firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve İş geliştirme Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2005 yılında kurmuş olduğu TiMNET – TiMfuture firmaları ile Türkiye İnternet Reklamcılığı sektörüne internet reklamcılığı hakkında alt yapı bilgilerini ve interaktif medya planlama hizmetlerini sürdürdü. Mestçi’nin yine 2005 yılında sektöre kazandırmış olduğu Türkiye İnternet Raporu 2005 isimli rapor medyanın birçok kesiminden ilgi gördü. Bunun geri dönüşü olarak Eğitim Görevini kabul eden Mestçi Beykent Üniversitesi’nde hala eğitmen olarak çalışmaktadır. 2008 yılı başında Türkiye İnternet Raporu 2007 raporu da yine basında yayınlanmaya başlandı.

Birçok firmaya da özellikle internet reklamcılığı ve internet medya planlama alanlarında danışmanlık hizmeti veren Aytaç Mestçi, son olarak özel bir yazılım firmasında İnteraktif İş Geliştirme Direktörü görevinde bulunurken, Internet sektörünün değerlendirmesinde Türkiye’de hala öncü bir değerlendirme yarışması olan Altın ÖrümcekYarışmasının da 3 senedir jüri üyeliğini sürdürdü. Mestçi, halen E-ticaret sektöründe hizmet veren farklı alışveris sitelerine danışmanlık vermeyi ve firmalara eğitimler vermeyi de sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.