| Pinokyo Chat Yaparsa!

1
94

İnternette chat yaparken artık biraz daha dikkat etmeliyiz. Çünkü sosyal medya bir kişilik kontrol kitabı da oldu. Yani sizin anlayacağınız “Pinokyo Gibi Chat” yaparsanız, yanlışlıkla birkaç çam devirebilir belki monitör bile parçalarsınız.

Bu yazıyı yazmak inanın internette bu resmi bulduğumda aklıma geldi. Düşündüm de, Facebook gibi sosyal arkadaşlık siteleri her şeyinizi açıkça ortaya koyuyor. Bu yapılırken de sizin önlem alacağınız bir şey yok çünkü içeriği sizin haricinizdeki kişiler yerleştirebiliyor. Artık özel hayatınız başkalarının elinde, sizin orada hesabınız olması mühim değil önemli olan bunun birçok kişi tarafından kolaylık görülebilir bir platformda olmasıdır. İstemediğiniz durumlar, kendinize saklayacağınız özel anlardaki çekilen bir fotoğraf bile bu özelliğinizi boza biliyor. Geçenlerde duydum, bir fotoğraf çektiren iki gencin arkasındaki arabada karısından gizli sevgilisiyle duran bir kişinin resmi yayınlanmış. Eeee, Google Map evimize kadar gözlüyormuş yavv ne olacak bu durum. Siz gene chat yaparken, etrafta dolaşırken, her hangi bir resim çekilirken bir kere daha düşünün bunun sosyal medyaya ve çevreme yansıması ne olacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.