| Yahoo! Dördüncü Çeyreği 303 Milyon Dolar Zararla Kapattı Ama Durumlar İyi

  0
  5

  Yahoo!’ya “tam enerji” düşüncesiyle başlayan yeni CEO Carol Bartz görülen zararın aksine iyi bir ivme kazandırmış görünmekte.

  Carol Bartz öncelikle ilk hamle olarak Yahoo!’nun satılma varsayımlarını ve masa altı konuşmalarını bitirmek için, satılması konusunda açılması konuşulan ihalelerin kesinlikle olmayacağını vurgulayarak Microsoft yönlendirmelerini tam olarak bitirdi.

  Kendine güveni tam olan Bartz yaptığı açıklamada, Yahoo!’nun kişiler ihtiyacı olduğunda arkasından kaldırıp yumurtasını alacak tavuklar topluluğu olmadığını ve kendine güvenen sağlam bir firma olduğunu yineledi.

  Yahoo!’nun açıkladığı rapora göre 2008 4. çeyrek zararı 303 milyon dolar ve hisse başı fiyatı 22 sent olarak görülmekte. 2007 yılında karşılaştırıldığında gelirlerde %1 gibi bir düşüş görülmekte.

  2007 dördüncü çeyrekte reklam oranı %2 düşerek 506 milyon doları gördü ancak hızlı düşüşlerin sağlandığı 2008’de reklam gelirlerinde bir farklılık oluşmadı.

  Yahoo!’nun 2009 birinci çeyrekte toplam birim gelirde $1.52-$1.72’ye yükselmesi beklenmekte. Firma hisselerinin %5 yükselerek $11.93 dolara ulaşması beklenmekte.

  Çok kısa zamanda eski CEO Jerry Yang’ın oluşturduğu zararlarda gözle görülür yükseliş sağlayan Bartz, bence bu hızında devam ederse Yahoo! çok kısa zamanda eski günlerine geri gelecektir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.