| Google’da Daha Kolay Arama Yapmaya Hazır mısınız?

  0
  9

  Google çok geniş bir dünya. Biz aynı Microsoft Office’te Excel’e başlayan kişilerin sadece otomatik toplamayı kullandığı gibi, Google’da basit arama yöntemleri kullanıyoruz. Ancak Google farklı çözümler üretmiş durumda.

  Google’ın standart aramaları haricinde Gelişimi Aramaları hakkında bilgi almak isterseniz bence mutlaka bakmanız gereken adres Google Yardım – Arama Sayfasıdır.

  Bunun haricinde size enteresan ve Google’ın standartlarında bulmayacağınız bir anahtar vereyim.

  Google Aramalarını Kısaltıp Paylaşma

  Google’da yapmış olduğunuz aramaları birisi ile paylaşmak istiyorsanız. Yani bir kelime ya da kelime grubu ile yapmış olduğunuz arama sonucu çıkan sayfa listelerinin adresini paylaşmak istiyorsanız, Arama sonucu üstündeki adresi kopyalamak yerine farklı bir yöntem de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gog.is/[arama kelime(ler)si] yazmak. Kelime aralarına artı veya ayraç imleci yada virgül koyarak da yapabilirsiniz.

  Örneğin “internet Pazarlama” diye yaptığınız bir aramayı paylaşmak için;

  http://gog.is/internet+pazarlama

  http://gog.is/internet/pazarlama

  http://gog.is/internet,pazarlama

  yazıp göndermeniz yeterli. Bu bağlantıya (link) tıklayan kişi otomatik olarak Google’da “internet pazarlama” diye yapılmış bir aramanın sonuç sayfasına ulaşmış olacak.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.