| Sosyal Ağlar Yeni “Gelen Kutuları”mız mı Oluyor?

0
34

“Big Bang” terimini birçoğunuz duymuştur. Bu, yaklaşık 15 milyar yıl önce dünyanın bir noktasında olan büyük patlamadır. İnternet’in bilinen ilk “Big Bang”i hiç şüphesiz e-mail patlamalarıdır. Bundan sonra gelen bir e-ticaret sürüsü ve arama, müzik, video paylaşımları ve son olarak Sosyal Ağlar. Pekala sosyal ağlarda gün içinde bir çok mesajlar dokümanlar resimler müzikler almaya başlamamızla, sizce Sosyal ağlar yeni gelen kutularımız (inbox) haline gelmiyor mu?

Gördüğüm kadarıyla birçok internet kullanıcısı artık e-mail kullanmayı bırakıp iletişimi sosyal ağ siteleri üzerinden yapmakta. Burada zaten doğrudan iletişimde olacağı kişiler arkadaş listelerinde ve tekrar e-mail arama derdi yok. Sosyal ağların yan yazılımları ile tanıdığı her türlü ayrıcalıkları kullanmaktan çekinmiyorlar.

Yeni jenerasyonda gördüğüm ve beni olduk.a şaşırtan bu durum sosyonomik bir yapıya bürünmüş durumda. E-mail tamamen hayatımızdan çıkmıyor ancak internet üzerindeki tahtını kaybetmeye başlıyor. Daha kolay ve daha hızlı bir yöntem oluştuğu zaman aynı durumu sosyal ağlar için de düşüneceğimizden hiç şüphem yok.

Ortaya çıkan bir çok yeni sosyal ağ siteleri bu değişimi hızlandıracağa benziyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.