| Türkiye İnternet Raporu 2007 Basında

  0
  51

  Web’e şöyle bir baktığımızda geleneksel, artık kullanıcıyı tatmin etmeyen ancak bunun yanında çatlakları her tarafından görülen büyük ticaret binasının yanına kurulmuş kaçak bir baraka gibi biranda ortaya çıkmıştır. İnterneti ilk kullanmaya başladığım 1992 yılında dünya’da çoğunlukla üniversiteler ve askeri üstlerle önemli birkaç kuruluşun kullandığı görülmekteydi.

  Zaten interneti kullananlarda belirli bir çevredeki insanlardan oluşuyordu bunların dışındakilerin büyük kısmı bırakın interneti kullanmayı bilgisayarı bile açamıyorlardı. İşte o günlerde internetin ileride çok büyük bir kitlelere hitap edeceğine inanmış kişilere dudak altında küçümseyerek gülenlere ben bugün üzülmekteyim. Çünkü o kişilerin büyük çoğu çağın yeniliklerine ayak uydurmakta bile zorlanmaktalar.

  İnternetteki kullanıcı bazlı ortamların çoğalması ve kullanıcı tabanlı programları internet ortamına kolaylıkla aktarılması internet kullanıcı sayısının artmasını da sağlamıştır. 1992 yılında internete bağlı olan bilgisayar sayısı yaklaşık bir milyonken bu gün bu sayı, 1.115 milyara ulaşmaktadır.

  www.internetpazarlama.net

  Rapora Ulaşabileceğiniz Adres

  www.bilgiagaci.com

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.