| Takım Elbise Sektörünün Önemli İsimlerinden Biri E-ticaret Portalına mı Dönüşüyor?

  2
  142

  Açıkçası, beklenmedik durumlar beklenmedik sonuçlar gösterebilir.

  Takım elbisede site bağımlılığı yaratmış ve ekibi ile birlikte e-ticaret sitesi olarak çok iyi bir konuma gelmiş olan Kiğılı markası “Ev & Market” ürünleri satmaya başladı. Kiğılı İş Geliştirme Direktörü Sena Suerdem’in verdiği bilgilere göre bir sosyal sorumluluk projesi olarak gösterilen “takım elbise yanında ev ve temizlik eşyaları hatta gerektiğinde çekirdek satışı”, Kiğılı markasının bakış açısını ne kadar etkileyecek, bu gerçekten büyük bir soru işareti. Yine Kiğılı İş Geliştirme Direktörü Sena Suerdem’in verdiği bilgiye göre satışların %75’i giyim ürünlerinden iken %25’i ise yeni yaratmış oldukları “Ev & Market” ürünleri kategorisinden.

  Şimdi böyle bir süreçte neler olabilir? Hâlihazırda koronavirüse bağlı gelişen yeni yaşam tarzı yani sokakları tekrar diğer cinslere terk etmek zorunda kalmamız doğrultusunda ev ve temizlik eşyaları talepleri günden güne artar ve verilen oranlar birbirini dengelerse neler olabilir?

  – Site bağımlılığı yaşayan kullanıcı daha farklı çeşitlerdeki ürün ihtiyacını Kiğılı üzerinden sağlamak isteyebilir…

  – Buna bağlı olarak, yakındaki orta halli bir marketten ürün temin etmek yerine, ayrıntılı ürün stoklamalı depolar olur mu?

  – Koronavirüsten tamamen kurtulmamız sonrası, alışveriş merkezlerindeki Kiğılı mağazalarında takım elbiselerin yanında “Ev & Market” ürünleri olur mu?

  – Bu şekilde bir yapı devam ederse takım elbisede önemli bir marka olarak alışkanlık edinilmiş Kiğılı alışkanlıkları değişiklik gösterebilir mi?

  – En önemlisi, Kiğılı e-ticaret sitesi, takım elbise ve giyim yerine artık farklı ürünler de satan bir portala döner mi?

  Tüm bu soruların cevaplarını ileride göreceğiz. Ancak bu markaya olumlu bir geri dönüş olabileceği gibi, gerçekten marka algısında bir sorun da yaratabilir. Ama başka açıdan da koronavirüs sonrası değişen yaşam tarzlarından sonra artık hiçbir şey aynı olmayacaktır. Kültürel reflekslerin değiştiği günümüzde hiç kuşkusuz bu şekilde birçok değişim kabul edilir olacaktır. Bu büyük değişimin içinde Kiğılı’nın yapmış olduğu bu değişim “karşılanabilir” olarak da kalabilir.

  2 Yorumlar

  1. Değerli Hocamın Yorumu çok önemli. Artık herkes her şeyi satabilir olacak galiba ve kiğılı da buna öncülük mü edecek?

  2. Demet hanım, bence de bunun öncülüğünü yapan Kiğılı markası olacaktır. Şu anda korona nedeniyle insanların evde yaşama zorunluluğu nedeniyle doğrudan satış sayıları düşen sektörler bu yöntemlerle devamlılığını sağlamayı hedefleyeceklerdir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.