| Arama Motoru Optimizasyonu – SEO ile Potansiyel Müşterilere Ulaşın

  0
  7

  Bir web sitesi kurmanız ziyaretçi çekmez. Müşterileri bir kez sitenize gelmeleri için ayartmak gerekir, tekrar gelmeleri içinse daha fazla çaba harcamanız gerekir.

  Çoğu insanın web sitelerini bulma yöntemlerinden biri Google.com gibi arama motorları kullanmaktır. Google, tüm İnternet aramalarının yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Yahoo! ve MSN en sık kullanılan diğer arama siteleridir.

  Arama sonuçlarında iyi bir sıralama derecesine sahip olmak, insanların sitenizi bulmaları ve size ulaşmaları için şarttır. Çoğu insan ilk arama sayfasından ileri gitmez. Ayrıca listenin en yukarısında olmak en altında olmaktan iyidir.

  Arama motorları arama sonuçlarını sıralamak için ileri düzeyde algoritmalar kullanır. İyi sayfa sıralama dereceleri rastlantısal değildir. Üst sıralamalarda görünecek web sayfaları oluşturma sürecine arama motoru optimizasyonu veya SEO denir.

  Her arama motoru biraz farklı bir algoritma kullanır. Üstelik bunların çoğu algoritmalarını düzenli aralıklarla ayarlar. Ancak tüm arama motorlarında temel bir SEO geçerlidir. SEO ustalık gerektirse de, dikkatle planlanan bir yaklaşım web sitenize gelen trafiği artırabilir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.