| Alıntı: Google Adwords Reklamlarınızı Mobil Cihazlar için Optimize Etme

  0
  21
  Yaygınlaşan akıllı mobil cihazları sayesinde İnternet’e cep telefonu ile bağlanan kullanıcı sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen mobil cihazlar ile İnternet’te gezinen potansiyel müşterileri yakalamak için AdWords reklam kampanyalarınızda mobil kullanıcılar için hedeflemenizi öneririz.AdWords reklamlarınızın mobil cihazları hedeflemesi için kampanya ayarlarınızda ufak bir değişiklik yapmanız yeterlidir. Reklam kampanyanızın ‘Ayarlar’ sekmesi altında ‘Ağlar, Cihazlar ve Uzantılar’ kısmında ‘Cihazlar’ı düzenleyi tıklayın.
  ‘Cihazlar’ ayarı sayesinde, reklamlarınızın hangi cihazlar ile görüntüleneceği belirlersiniz. Bu cihazlar masaüstü/dizüstü bilgisayarlar ve akıllı cep telefonlarıdır.
  Reklamlarınızın akıllı mobil cihazlarında gösterilmesi içinreklam kampanyanızda hedeflemek istediğiniz cihazları seçin. Aşağıda hedefleyebileceğiniz cihaz seçeneklerini görebilirsiniz.

  İsterseniz, sadece akıllı cep telefon kullanıcılarını hedefleyen bir reklam kampanyası oluşturabilir ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

  Mobil reklam kampanyanız için size yardımcı olacak en iyi uygulamalar şunlardır:

  • Mobil kullanıcıları hedeflemek için ayrı bir reklam kampanyası oluşturun.
  • Kampanya ayarlarınız sayfasından cihaz ayarlarınızı düzenleyin ve sadece ‘iPhone’lar ve tam işlevli internet tarayıcılarına sahip diğer mobil cihazlar’ı seçin.
  • Bu ayar sayesinde, reklamlarınız sadece akıllı mobil cihazlarını kullananlara gösterilecektir. Sadece mobil kullanıcıları hedeflemek için ayrı bir reklam kampanyası oluşturmanızın size faydası, kampanya performansınızı çok kolay takip edebilmenizdir. Ayrıca, farklı bir kampanya oluşturduğunuz zaman, reklam kampanyanızın bütçesinde istediğiniz zaman değişikliği yapabilirsiniz.
  • Anahtar kelimelerinizi seçin ve reklam metinlerinizi yazın.
  • Reklam metinlerinizi oluştururken, reklamlarınızı yönlendirdiğiniz Hedef ULR web sayfasında çok az Flash olmasına, tercihen hiç Flash olmamasına özen gösterin. Çoğu akıllı mobil cihazları ağırlılı Flash olan web sitelerini açmakta yavaş olabilmektedir. Reklamlarınızın akıllı cep telefonlarında açılmasında sorun yaşamamak için Flash olmayan sitelere reklamlarınızı yönlendirin.
  • Mobil kullanıcıları hedeflediğiniz reklam kampanyanıza ait reklamları bir iki hafta deneyin ve performansınızı değerlendirin.

  Bu ipuçlarının mobil cihazlarına hedefli reklam kampanyaları oluşturmakta size yardımcı olduğunu umuyoruz. Mobil reklamlar hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.