| Kriz Sırasında firmalar internet ortamını ne şekilde değerlendirmeli?

  0
  4

  Ben kriz zamanı teknolojik şirketlerin geliştirmesi konusunda uzmanım. Birçok firma bu kavramdan bile bihaberdir. İşte bu yüzden bu yıl, krizi etkili kullanan firmaların bir kısmının bütçe kısıtlığı nedeni ile ilk defa internet pazarlamanın değerini fark ettiğini gördüm.

  Peki, bu firmalar kısıtlı bütçelerle neler yaptılar;

  Öncelikle benim 7 – 8 sene evvel önemini vurguladığım e-posta pazarlama yöntemine gitmeye başladılar. Bu bazıları için komik gelse de, ne e-posta pazarlama stratejisi mi, o zaten yapılan bir şey deseniz de, inanın birçok firma bunun hala farkında değil.

  Daha sonra kaçınılmaz olan tıklama başı reklâmcılığı ya da arama motoru reklâmcılığı ön plana geldi. Firmalar bu işin ortada dolaşan birkaç uzman diye geçinen insanla olmayacağını anlayarak ya kendileri öğrenmeye yada gerçek uzmanlarla çalışmaları gerektiklerini fark ettiler.

  Bu yöntemleri daha evvel kullanan firmalar ise bir adım öne geçerek satış başı, sipariş başı ödeme şekilli reklâm yöntemlerini denemeye başladılar.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.