| İnternet Üzerinden Otomobil Sigorta Ettirmeye İlgi Artıyor

  0
  31

  comScore Networks’ün açıkladığı son rapora göre; doğrudan otomobil sigortası için beklenen kuyrukların yerini, İnternet üzerinden başvurular almaya başladı. 2004’e nazaran 2005 yılında İnternet üzerinden otomobil sigortalama yüzdesi %23 artış gösterirken; bu oranın 2006 sonunda %29’a çıkması da beklenmekte.

  comScore, yaptığı açıklamada, VoIP ve çevrimiçi chat gibi yeni nesil iletişim yolları sayesinde; ajansların, müşterileriyle iletişimlerini kaybetmediklerini belirtti. Ajans Sigorta siteleri, oldukça kârlı bir dönem geçirdi: Bir önceki yıla kıyasla, 2005’te bu sitelerden %42 oranında daha fazla sigorta poliçesi satın alınırken; piyasa fiyatlarında da %75’lik bir artış görüldü.

  “Otomobil sigorta sektörü, ‘çevrimiçi’ olgusunu geç keşfetmiş olsa da; 2005 yılında, diğer tüm finansal servis kategorilerinden daha hızlı bir gelişme kaydetmiştir.” diyen comScores’un Finansal Servisler Bölümü Başkan Yardımcısı Nicolas Tabbal, sözlerini şöyle sürdürüyor:

  “Çevrimiçi sigorta satın alma işlemi; fatura ödeme ya da kredi kartı başvuruları gibi diğer çevrimiçi finansal işlemlerden daha gerekli hâle gelmiştir. 2005’te çevrimiçi otomobil sigortalama piyasa fiyatları ve satın alımlarındaki ani yükseliş; sigorta siteleri ve aracı siteler arasındaki teslim fiyatlarında ortaya çıkan önemli düşüşle ilintilendirilebileceği gibi; tüketicilerin, karmaşık finansal işlemleri, çevrimiçi ortamın konforunda gerçekleştirmeyi tercih etmelerini de doğrulamaktadır.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.