| E-tohum – Tasarti.com Projesi Tanıtıldı

0
13

E-tohum’umun farklı projelerinden olan tasartı.com 25 Haziran Perşembe Maçkolik Kompleks’te tanıtıldı. 22 mayıs 2009 tarihinde aktif çalışmaya başlayan tasarti.com projesi kısa olarak kullanıcılar tarafından tasarlanan tişörtlerin yine kullanıcılar tarafından seçilerek basılıp satılması olarak söylenebilir.

Çok farklı bir proje olarak gözüme çarpmayan tasarti.com projesine gelen tasarım rakamlarının iyi olarak söylenmesi de beni hayli şaşırttığını söylemeliyim.

Sadece belirli sayıda (bu rakamın 100 olduğu söyleniyor ama eminim ki bu rakam ileriye dönük artmak zorunda kalacak) üretmeyi hedefleyen tasarti.com ekibi, özgün tasarımlı bu tişörtleri 25 TL’den satmayı hedeflerken, bir siteye hazırlanan bir tasarımın iletilmesi için gerekli izlenmesi yol şu şekilde sıralanmakta;

  • Tasarımcılar tasarımlarını siteye gönderiyorlar.
  • Tişörtler kullanıcılar tarafından oylanıyor ve en çok oy alan seçiliyor
  • En çok beğenilenler haftanın tişörtü olarak basılıyor ve satışa çıkartılıyor
  • Tişörtün tasarımcısı’na 100 TL. nakit para ve 50 Tasarlira (TL) mağaza kredisi kazanıyor. (Gerçi toplantıda alınan kararla sanırım bir de tasarımcıya tasarladığı tişörtte hediye edilecek)

Bunun dışında özel konserler, festivaller, müzik grupları, şirketlerle işbirliği yaparak onlara özel yarışmalar düzenliyorlar.

Maçkolik Kompleks’te Burak’ın soruları nezninde Tasarti.com’u tanıtan firmanın ortağı ve genel müdürü Bülent Haksal’ın biraz heyecanı gözden kaçmıyordu. Bazı alternatif durumlar karşısında benzer cevapları verdiğini gördüm.

Zaman bize neyin ne olduğunu gösterecektir. Umarım başarılı bir proje olması dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.