| Birde Güvenli Web Çıktı…

  0
  33

  Ülkemizde kapatılma sebebi açıklanmayan bir çok site “BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR” ibaresi ile ulaşıma kapatılıyor. Birde bu siteler Güvenli Web Sitesi Nasıl olamlı isimli eğitici site linki verilmeye başlandı. Peki Neymiş bu Güvenli Web…

  Güveliweb, Sayın Başbakanın “interneti silah olarak kullanmak isteyen, uyuşturucuya, cinsel sapkınlığa dönüştüren sanal çetelere karşı hep birlikte mücadele edelim” söylemiyle başlayan süreçte İnternetin temiz olması gerekliliği üzerinde durulmuş, sorunun yasal düzenleme gerektirdiği üzerinde çeşitli ortamlarda hemfikir olunmasının sonrasında 5651 sayılı yasa yürürlüğe girmiştir. Yasayla, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına verilen görev kapsamında Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım‘ın katılımıyla faaliyete geçirilmiş bir sitedir.

  Güncelleme 24.11. 2008 – Konu hakkında farklı bir bakış açısı bulabileceğiniz yazı için tıklayın.

  Siteda ayrıca Aileler – Çocuklar ve Eğiticiler İçin Faydalı Siteler de belirtilmiştir.

  Yalnız kendi aramızda ne yapmiycez, konuşmiycezz” ifadesi ile güvenli web daha da önemini kazandıyada sadece bu ifade çok beğenildi.

  Her ne olursa olsun sanırım bu güvenli web ifadesini daha çok göreceğe benziyoruz…

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.