| İnternet Reklâmcılığı İle İlgili Yerli Yazarlar Tarafından Yaratılmış Çok Az Sayıda Kitaptan Biri Olan “Tıkanmak Ya Da Tık Almak”

3
28

Tıkanmak ya da Tık Almak, bu sektörden olmayanların ilk görüşte isimden çağrışım yapıp almayı heveslendirecek bir kitap ismi değildir. Çünkü sadece bir reklâmdan tık almak isteyenlerin ya da reklâm kampanyalarında tıkananların alması gerektiğini düşündürecek bir isme sahiptir bir kitaptır. Her ne kadar alt başlığında internet reklâmcılığı ve kavramları yazsa da kitap hakkında gerçekten konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler çoktan edinmiş durumdadır.

Yaklaşık 5 seneye yakın internet pazarlama ve internet reklâmcılığı sektöründe çalıştıktan sonra gördüm ki, daha iyi hizmeti vermekten çok özellikle bu sektörde müşterinin bilinçlendirilmesi gerekmekte. Bunu da ancak bu konuda yazacağım kitapla yaparım dedim. Özellikle kullanılmayan reklâm ölçüm modelleri ve reklâm kampanya çeşitlerini örneklerle anlatan kitap, özellikle bu konuya yeni gireceklerin ya da bu konu hakkında hizmet alacak kişilerin merak edipte sorduğu birçok sorunun cevabını bulacağı bir kitaptır.

Tıkanmak Ya Da Tık Almak kitabının bir diğer özelliği ise gerçekten çok fazla kaynak kitap kullanılmadan ve çeviriler eklenmeden yazılmış olmasıdır. Bunu yazarken özellikle yurtdışından çevrilen yönetim ve strateji kitaplarının ülkemize ne kadar az uyum gösterdiğini dikkate alarak karar verdiğim bir konudur.

Gene de çağımızın ve internetin getirdiği “hız” kavramının kaçınılmaz stratejisi olacak olan internet pazarlama ve reklâm hakkında bilmeniz gereken birçok bilgiyi içinde barındıran bir kaynak olarak gözükmekte.

http://www.aytacmestci.com/?p=75

3 Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.