| Kahramanmaraş’ın Dondurması ve Bir Tutam Macerası

0
23

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde düzenlenen Anadolu’da Ar-Ge ve Girişimcilik konulu panele “İnternet Girişimciliği” konulu başlıkla davetli oldum. Konu internet amaç bilgi paylaşımı olunca doğru tabii ki gitmemem kaçınılmazdı. Ancak bu kadar maceralı olacağını inanın beklemezdim.

Plan çok basitti aslında, sabahtan uçakla gideceğim akşama doğru “Anadolu’da Ar-Ge ve Girişimcilik” panelinde sunumu yapacağım. Gece orada kalıp bir sonraki sabah döneceğim. Anca k tabii ki öyle olmadı, sabah erkenden havaalanına geldim, tüm yolcular uçağa binmiş ve uçağın kalkmasına daha yarım saat var eh bende bineyim dedim. Ancak uçak buna rağmen 20 dk. geç kalktı. Sonra bir saatlik uykulu uçuşum sonrası “Lütfen kemerleri bağlayın” bağlıyoruz ama uçak Kahramanmaraş’ın gökyüzünde dönüyor ancak inmiyor. Sonra kaptan pilot “dıııtt – Üzgünüz yoğun hava koşulları ve şiddetli yağmur nedeni ile Gaziantep’e inmeliyiz!” Hoho, neyse, yaklaşık 20 dk sonra Gaziantep’e indik. İndik inmesine ama uçaktan çıkarmıyorlar 30 dk. bekleme sonrası kaptan pilot “dıııt – Üzgünüz Kahramanmaraş’a geri dönme konusunda olasılıkları inceliyoruz.” Hoho, neyse peki, sonra olasılıklar bitti her halde Gaziantep’e indik. Servislerin gelmesini yaklaşık 1,5 saat bekledik, 1,5 saatte yol sürdü. Panele 2 saat kala Kahramanmaraş’a geldim. Ancak şoför ben havalimanına bırakmam ben Gaziantep dönüyorum diyerek yol ortasına bıraktı. Hoho, eh hadi neyse buluruz yolumuzu dedik ve birkaç telefonla kendimi buldurttum.

Gençlere internette nasıl girişimci olabilmeleri, internette kendilerini nasıl pazarlaya bilecekleri ve internet sosyal ağlarda olma gerekliliği ve stratejileri konusunda 2,5 saate yakın bir panel verdim.

Biraz dinlenme ve güzel bir akşam yemeği sonrası yapılması gerekeni yapmaya yani dondurma yemeye götürdüler beni açıkçası farklı bir tat bekliyordum. Gerçekten çok güzel olmasına rağmen gördüm ki, mado bu işi tam anlamıyla becermiş. Orada yediğim tadın aynısını İstanbul’da da bulabildiğimi tadıyla anladım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.