| Yemek Sektörünün E-Ticaret’inde Farklı Tatlar Oluşmaya Başladı

  0
  64

  İlk olarak Pizza Hut’un başlatmış olduğu online yemek sipariş kavramı ABD ve Avrupa’da hızlı yaşam tarzına ayak uydurmuştur. Ülkemizde de son zamanlarda internet’te online yemek sipariş sitelerin çoğalmış olması dikkatinizi çekti mi?

  Evet! Bence bunun en büyük sebebi hiç şüphesiz yemeksepeti.com’a gelen Alman ortaktır. Yemeksepeti.com’un alman yatırımcılar tarafından % 20 hissesinin alınması yemek sektöründe e-ticareti de canlandırdı. Birçok site kendini bu kulvarda gösterebilmek için kolları sıvadı.

  Peki inernette yemek sektöründe satış yapan etkin siteleri şöyle bir tanıyalım.

  www.yemeksepeti.com

  Hiç şüphesiz bu sektördeki en çok bilinen ve en etkili pazara hakim olan site.

  www.aloyemek.com

  Yemek Sepeti sitesinin kurulmasından bir süre sonra ortaya çıktı hatta başta İstanbul dışına da hizmet vermek için kolları sıvadı.

  www.adreseyemek.com

  E-ticaret yemek sektöründe son zamanlarda ismi sıkça anılmaya başlandı. Özellikle arama motorlarında ön sıralarda yer alması dikkat çekiyor.

  www.sefertas.com

  Sefertas.com sitesi farklı bir açı getirerek kredi kartı bilgisi vermeden alışveriş yapılabilen bir site yapısı oluşturarak dikkat çekmekte. Sefertas.com’da restoran sayısı 1300′e ulaşmış durumda.

  www.yemekdemeti.com

  İsim olarak yemeksepeti.com’u çok fazla andıran bir site olmakla beraber e-ticaret sitesi olarak fazla işlevselliği olan bir site olarak da görünmüyor. Buna karşılık yemek sipariş kategorisinde önde gelen sitelerde biri.

  www.neyersin.com

  Kayseri mutfağının güzel yemeklerine kolaylıkla ulaşılabilecek bir e-ticaret sitesi. Site müşteri alanı olarak sadece Kayseri içinde olması potansiyel müşteri oranını da düşürmekte.

  www.uniyemek.com

  Uniyemek.com; tüm Türkiye’de ve Kıbrıs’da da üniversite öğrencilerini hedef almış bir online yemek sipariş sitesidir.

  www.istelezzet.com

  Online yiyecek & içecek sektöründe yapılmayanları yapmak amaçlı kurulan istelezzet.com sitesine baktığımda tasarım olarak oldukça farklılık görmekteyim. Reklam kısmında da konu hakkında uzman bir ekip oluşturmayı becermişler. istelezzet.com ayrıca Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Servisler Kategorisinde 1. oldu.

   

  www.foodx.com

  Foodx, internet üzerinden ve çağrı yoluyla call center üzerinden yemek siparişi verilmesini sağlayan interaktif bir sistem. Mobil bilgilendirme sistemi de bulunmakta. Tüm bunların dışında en ilgi çekici olan “yemek puan” kısmı. Foodx, yemek puanı ile ücretsiz yemek yeme ve hediye kontör sunmakta.

  www.nettenye.com

  2006’nın sonlarına doğru hayata geçen nettenye.com basit ve anlaşılır yüzü ile dikkat çekmekte.

  www.eskisehirye.com

  eskisehirye.com, özellikle Eskişehir’lilere online yemek siparişi vermeyi hedeflemiş bir portaldır. Şehir sınırları içinde yer alan birçok restaurant, cafe ve lokantayı vb. portal bünyesine katmayı başarmışlar.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.