| Facebook Messenger Odaları ve WhatsApp Sanal Grup Odaları

  0
  314

  Facebook ürünlerini kullanıcıların birbirleri ile iletişimlerini sürdürsünler ve artırsınlar amaçlı çıkardığını söyler. Bu fikir kaçınılmaz olarak doğru bir fikirdir. Teknoloji, kişiler ve bakış açıları değişkendir, aynı durumların ve yaşam tarzının da değişkenliği gibi.

  Videodan Vazgeçemiyoruz

  Eee günümüzde internette en çok kullanılan ağ YouTube ve insanlar seyrediyor. İnsanlar birbirleriyle mesafeyi kapatması sanal görüşmeleri kullanıyor. Peki yarın Arttırılmış Gerçeklik (Agumented Reality) ve Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) gibi daha sürükleyici platformlara geçiş yapacağız.

  Facebook’tan Gerçek Zamanı Video Talebine Destek

  Son zamanlarda Facebook, gerçek zamanlı video talebini hissetti. WhatsApp ve Messenger arasında, her gün 700 milyondan fazla hesap çağrılara katılıyor. Birçok ülkede, Messenger ve WhatsApp’ta görüntülü görüşme iki kattan fazla arttı ve mart ayında Facebook Live ve Instagram Canlı videolarının görüntüleri önemli ölçüde arttı. Ancak gerçek zamanlı gerçek hissettirmek için yapılacak daha çok şey var.

  Messenger Odalarına Giriş

  Messenger Odaları (Massenger Rooms), yakın temasta olmanız gerekenlerle (görüşmeler, toplantılar, özel buluşmalar vb.) sevdikleriniz ve vb. kişilerle daha kaliteli zaman geçirmenizi sağlayan platformlardan biri olabilir.

  Doğrudan Messenger veya Facebook’tan bir oda oluşturun ve bir Facebook hesabı olmasa bile herkesi video görüşmenize katılmaya davet edin. Odalar yakında hiçbir zaman sınırı olmaksızın 50 kişiye kadar hizmet verecektir.

  Facebook Messenger’da grup oluşturmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  1. Messenger uygulamasını çalıştırın.

  2. Açılan ekranın sağ alt kısmındaki Kişiler simgesine tıklayın.

  3. Grup oluşturma ekranında grubunuza isim vermeli ve arkadaş listenizden en az 2 kişi seçmelisiniz.

  4. Ayrıca grubunuzu temsil edecek bir fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

  WhatsApp Grup Çağrıları Genişletildi

  Mobil telefon üzerinden WhatsApp Grup çağrıları iletişimde kalmanın başka bir yoludur. Günümüzde sanal odaları ve görüşmelerin çok revaçta olduğu bir dönemde, WhatsApp’ta yakın zamanda sekiz kişiye kadar grup sesli ve görüntülü görüşme yapabileceğini duyurdu.

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.