| Kapatılmaları Yanlış mı Düşünmeye Başladım

  8
  13

  YouTube 2 sene aştı artık daha ne kadar sürer bilinmez kapalı. Benim derdim onla değil son olaylar sonrası artık bende bir düşünce almaya başladı. Türk halkı alışıktır öpülmye misali acaba kapatıyorlar galiba haklılar demeye başladım. Bu kadar siteyi kapatıyorlar eee bunlarda bir şey biliyorlar demeye başladım.

  İşte ben böyle düşünürken sektördeki önemli bir gazetedeki arkadaşımın güvenilir bir kaynaktan aldığı bilgi ile şaşa kaldım. İnternet daire başkanlığı aktif çalışmasından buyana 5 bin 800 tane site kapatmış. Bu sitelerin % 8’i de yargı kararı ile kesinlikle yasaklanmış. Kapatılan sitelerin büyük çoğunluğu seks, çocuk pornosu ve benzerleri tabii ki. Bunun yanı sıra haklı olarak Atatürk’e hakaret dolu sitelere kesinlikle taviz verilmemiş. Kapatılmaların çoğu şikayetler üzerine oluşan inceleme sonucu olduğunu unutmayın. Bu açıdan bakıldığında aslında şikayet eden bir kitle var yani – sitelere ben girmeyeyim demeyip kesinlikle bu siteyi başkaları da görmesin diyenler var. İşt ebu açıdan baktığımızda kardeşim eğer kapatılmasını biz istiyorsak kapatılmaların artık yanlış olmadığını düşünmeye başladım.

  8 Yorumlar

  1. Hakan bey TTNet %50’si özel bir yapıdır. Burada ki kontroller konusunda oldukça net bilgiler tarafıma ulaşmıyor. Kapatılma/filtreleme kriterleri de açık olarak bildirilmiyor. Böyle bir durumda bu kriterleri açık olarak bildiren tek kuruluşa dönmek zorundayız. Bende sizin gibi yazdıklarım yüzünden acaba sitem kapatılır mı endişesiyle yazmak istemiyorum ama şu anki durumda kapatılmasını isteyenlerde yani bizim okuyuzucularımız bunları istiyorsa beni bir düşünce alıyor??????

   This comment was originally posted on FriendFeed

  2. Aytaç Bey bu ülkede keyfi yere site kapayan mantık olduktan sonra bence bunların hiçbir savunulur yanları da kalmadığını düşünüyorum. http://www.avea.com/ adlı bir site var ki sırf Google’da malum Avea’nın önünde çıkıyor diye 2 yıl önce kapatılmış durumda. Nedeni sadece Google’da bizim Avea’nın önünde çıkması. Telekom & TTNet & Avea işbirliği… http://engelliweb.com/ adresinden engellenen siteleri kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir hukuksal karar alınmadan o kadar çok kapatılan site var ki…

   This comment was originally posted on FriendFeed

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.