| Google Görsel Arama Yapısındaki Eksikliğini Kapatıyor mu?

2
37

Google tartışmasız olarak dünyanın en iyi hizmet veren arama motorudur. Bunda zaten hem fikiriz. Bing yapısı kurulduğunda kimse arama motoru olarak Google’ı geçemeyeceğinden emindi. Ancak benim bir noktada şüphelerim vardı, o da alternatif görünüşe sahip imaj arama yapısıydı.

Bing kullanılmaya başlandı Google kaçınılmaz becerisi ile tartışmasız önde götürdü. Ancak bir noktada oynamalar başladı buda insanlar grafik – imaj arama esnasında Bing’e de bakar oldu. Google bunu fark etmiş olmalı ki öncelikle menü yapısını değiştirdi. Buradaki yapının Bing’e yakın olması beni şaşırtmadı ancak sadece onlardan da esinlendiklerini zannetmiyorum. Ancak bir kısım var ki beni şaşırtan ve bu yazıyı yazmama sebep olan o da Google grafik imaj arama yapısında da değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

İşte karşılaştırmanız ve görmeniz için Google’ın planladığı yeni gelişmenin ilk görüntüsü ve Bing’in şu anki hali.

Benzerlik beni gerçekten epey bir şaşırttı. Bu durum bende Google’ın bu kısımdaki eksikliğini de kapatacağını gösterdi.

2 Yorumlar

  1. Öncelikle sektörümüzde bu tür çalışmalar yeni yeni fark edilmeye başlandı.Biz bu konuda Türkiyede ilk firmayız.İnsanlar,satıcılar ya da alıcılar tuhaf karşılasalarda başlangıçta alıştılar ve bir çok işlemlerini diğer söktörde olduğu gibi internetten araştırarak yapıyorlar.Biz hurdacıyız yeni adı geridönüşüm ayrıca 2. el bilgisayar,networkve donanmlıra pazarlıyoruz.Bir ok firma bize özellikle Google vasıtasıyla ulaşmakta.Düzenli olarak reklam vermekteyiz.Konuya çokta hakim olamasakta teknik bilgi ve detay olarak doğrusunu yaptığımıza inanıyor ve geliştirebilmek için çalışıyoruz.Özellikle ABD ve Avrupada sektörümüzle ilgili çalışma yapan firmaları takip etmeye dikkat ediyoruz.Rklamın iyisi kötüsü olmaz derler halk dilinde mutlaka bilimsel açıklamasıda vardır.Biz hedef kitlemize,bilinli satıcılara ulaşmaya çalışıyor bunuda gün geçtikçe artırıyoruz.İleride sektörümüzde marka olacağımıza bu günden inanmaktayız.XING ile yeni tanıştık :)) takip etmeye dikkat ediyoruz.
    Çalışmalarınızd abaşarılar dileriz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.