| Ben size Google Ana Sayfası Hakkında Söylememiş miydim?

2
4

Google’ın ana sayfasında çıkan logoları yani Doodlelar hakkında yazmayı seviyorum. Tam 4 senedir de çeşitli sitelerde – arkadaşlar arasında da konuşurum. Ancak çok değil bundan 1 hafta evvel Sir Isaac Newton’ın doğum günü adına bir Doodle yapılmış ve her açıldığında elma yere düşerken tüm dünya google’ın ilk defa hareketli bir Doodle’lıyla tanışmıştı.

İşte bende bunun hakkında yazarken bir şey yazmıştım. “Google’ın Doodle yaratıcılığı getirileriyle ana sayfa tabusu arasında ufak değişikliklere onaylar çıkacağının bir başlangıcı olabilir”. Bunu söylediğimde çok onay almamıştım ancak bugün sayfayı açtığımda gördüğüm 2010 Kış Oyunları doodle’ı bu yazdıklarım konusunda hiçte hakısz olmadığımın bir göstergesi.

2010 Kış Oyunları 12 Şubat Cuma günü başlıyor. Genelde Google bu tür organizasyonlar için 3’lü ya da 5’li doodle çalışmaları ile gelirken sanırım bu seferki tek bir doodle olacak. Oldukça geniş ve arama kutusunun üstünü tam bir band olarak kaplayan logo mavi tonuyla kışı, meşalesi ile de kış oyunlarını çok iyi anlatmış.

Düzeltme – 13.02.2010: Tabii tabuları yıkmak kolay değil.

Ancak dediğim gibi benim için önemli olan değişimdir. Tabii ki bu değişimi de fark edip ayak uydurabilmektir.

2 Yorumlar

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.