| TTNET’in Uçan Wi-Fi Robotu, Sonra Çıkabilir Oyunu

  2
  15

  TTNET son haftalarda oldukça güçlü bir reklam politikasıyla ve güçlü ‘‘Uçan İnternet TTNET’’ stratejisi ile film ve program aralarında reklamlarda, basılı mecralarda ve internette karşımızda. Peki Türkiye’nin her noktasının internet kablosuz internet bağlantı alt yapısını tek başını sağlarsa çok mu iyi olacak?

  Önce Koç.net “Biri”siyle ortaya çıktı. TTNET buna karşılık çok güçlü görünen bir yapıyı kullanıma soktu. Şu ana kadar 4.000 noktadan internete bağlantı sağlanacak nokta oluşturdu. Tüm bu gelişmelerden sonra önemli soru bunlardan kazancı ne olacak. İşte burası önemli öncelikle ücretsiz ya da çok düşük hizmet bedeli ile hizmet verecek olan TTNET’in şu andaki ana imajı Wi-Fi altyapısını destekleyen cep telefonları ve Wi-Fi destekli diğer bilgisayarlar ile internete bağlanabilmesidir. Şu ana kadar da duyduğum ücret ayda 10 saatlik kullanımı sadece 3 Türk Lirası.

  Pekala TTNET tüm Türkiye’den internete bağlanacak tek platform haline gelip o zaman sadece Wi-Fi altyapısı değil TTNET üyeliği de gereklidir. Üyelik ücreti ve bununla birlikte kullanım bedeli de istediğinde durumlar ne olacak?

  Şu anki yapılarında TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar ihtiyaç duydukları anda bilgisayarları üzerinden kredi kartı ile istedikleri sürede kullanım satın alabiliyor. Ancak TTNET bu stratejisini proje üzerindeki tüm Türkiye hakimiyeti sonrası değiştirirse ne olacak?

  TTNET Wi-Fi noktaları şimdiden birçok alışveriş merkezi lokanta kafeterya otel hastane fuar alanı terminal gibi yerlerde mevcut durumda. Oldukça etkili bir strateji ile ilerlerken kendime bu soruları sormadan edemiyorum. Her zaman kontrolün tek noktada olması hem hizmet kalitesini hem de müşteri memnuniyetini azaltır ve azaltacaktır.

  Umarım bu düşündüklerim olmaz ve sonraki oyunu biz olmayız

  2 Yorumlar

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.