| Pazarlamacılar 2009 yılında Gözlerini Çevrimiçi Video Pazarlamasına Çevirdi

  0
  15

  ABD sektöründeki bir çok pazarlamacı 2009 yılında çevrimiçi video pazarlamasının daha etkili olabileceğini düşünmekte. PermissionTV’nin www.PermissionTV.com 2008 yılı Aralık ayında yaptığı araştırmaya göre firmaların büyük kısmı reklam ve pazarlama bütçelerinde çevrimiçi video pazarlamasına ağırlık vereceklerini göstermekte.

  2009 yılının 2. çeyreğinde yatırım yapılması hedeflenen internet projelerinin yarısından fazlası çevrimiçi video projeleri olarak beklenmekte.

  E-mail pazarlamanın spamlerle kötüye çekilmesi sonucu interaktif pazarlama yöntemlerinde en aşağıya düşmesi sonrası en önemli pazarlama arama motoru ve arama üzerinden olmaya başladı.

  Bir çok firma e-mail pazarlama için ayırdıkları bütçeleri arama motoru optimizasyonu yönünde kullanmaktalar.

  eMarketer’ın açıklamış olduğu 2008 – 2013 yılları arası reklam harcamaları tablosuna göre arama için harcanacak bütçeler 2013 yılında 20 milyar dolara bulacak. Bunun yanında video reklamcılığı nerede ise % 80 yükselişle 8 milyar doları bulacak.

  2012 yılında her beş internet kullanıcısından dördünün video seyretmesi beklenen bir durumda çevrimiçi video reklamcılığının durdurulamaz yükselişi olacaktır.

  Çevrimiçi video reklamları kaçınılmaz olarak çevrimiçi video yapısında da değişiklikler getirecektir. Daha uzun ve kaliteli içeriklerle daha farklı sıkıştırma teknikleri ile daha fazla reklam alabilme stratejileri gelişecektir.

  Radyonun teslim olmaması için jingleların TV’ye uyarlanmasının bir benzeri şimdi de TV – internet arasında yaşanmakta. Göreceğiz ki, TV’lerde yayınlanan tüm reklamlar taban olarak internet üzerinden sunulacak ve gerçeksel ölçümlenme yapılacak bakalım göreceğiz.

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.