| Neden eposta pazarlama yapmalı?

  0
  6

  E-posta pazarlama her çeşit ve büyüklükteki firmalar için en güçlü pazarlama aracıdır. Başarı ile ilgili düşünceniz ne olursa olsun; çok az para ver çok az zaman harcayarak, elle tutulur sonuçlara ulaşabilirsiniz.

  Neden e-posta pazarlama?

  1) Ucuz

  E-posta pazarlama küçük bir bütçe ile yapılabilecek en etkili pazarlama yöntemi. Gerçek, elle tutulur hiç bir şeye , postalamak için para harcamaya ihtiyaç yok. Çok düşük ücretler karşılığı bu hizmeti size sağlayan sistemler mevcut (örnek: www.ebultenat.com). E-posta pazarlama direk pazarlamadan en az 20 kat daha etkili ver çok daha ucuz.

  2) Etkili

  E-posta pazarlama ile var olan müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile iletişime geçmeniz çok kolay. Kolaylıkla e-postalarınızı müşterilerinizin ilgi alanlarına, yaşına, cinsiyetine göre hazırlayıp sadece istediğiniz müşterilerinize gönderebilirsiniz.

  3) Çok hızlı

  E-posta pazarlama diğer pazarlama yöntemlerine göre iki büyük avantaja sahip. İlk olarak, herhangi biri e-bülteni hazırlayarak anında yollayabilir. Bu siz veya bir çalışanınız olabilir. E-postayı yaratıp yollamak için hiçbir ajansa, uzun üretim sürecine ihtiyacınız yok. İkinci olarak, e-posta pazarlama ile anında sonuç alabilirsiniz. Mesela e-postanıza “Buraya tıklayarak %10 indirim alabilirsiniz.” gibi bir ekstra olay koyabilirsiniz. Bu müşterilerinizin anında reaksiyon göstermesine sebep olacaktır. Ortalama olarak e-postanıza 48 saat içinde bir cevap gelecektir.

  4) Ölçülebilir

  Diğer pazarlama yöntemlerinden farklı olarak, e-posta kampanyalarının sonuçlarını ölçümleyebilirsiniz. Okunan e-postaların kaç tane olduğunu kimlerin ne zaman e-postanızı okuduğunu görebilir, kim ne zaman hangi linke tıklamış bulabilirsiniz.

  5) Kolay

  www.ebultenat.com e-posta pazarlama sistemi bu işin ne kadar kolay olduğunun bir örneği. Web tabanlı bu sistem ile dakikalar içinde bir kampanya hazırlayabilir ve hemen gönderebilirsiniz. Bu gönderim esnasında html şablonlar kullanarak html bilgisi gerekmeden müşterinizin ilgisini çekecek kampanyalar hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz müşteri grubuna istediğiniz e-postaları yollayabilirsiniz. Otomatik olarak gerçekleşen raporlama sistemi ile kampanyanızın ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz. Size sadece e-postanızın içeriğini hazırlamak kalır. Diğer işlerin hepsini postalama halleder.

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.