| İnternet Üzerinden Otomobil Sigorta Ettirmeye İlgi Artıyor

0
29

comScore Networks’ün açıkladığı son rapora göre; doğrudan otomobil sigortası için beklenen kuyrukların yerini, İnternet üzerinden başvurular almaya başladı. 2004’e nazaran 2005 yılında İnternet üzerinden otomobil sigortalama yüzdesi %23 artış gösterirken; bu oranın 2006 sonunda %29’a çıkması da beklenmekte.

comScore, yaptığı açıklamada, VoIP ve çevrimiçi chat gibi yeni nesil iletişim yolları sayesinde; ajansların, müşterileriyle iletişimlerini kaybetmediklerini belirtti. Ajans Sigorta siteleri, oldukça kârlı bir dönem geçirdi: Bir önceki yıla kıyasla, 2005’te bu sitelerden %42 oranında daha fazla sigorta poliçesi satın alınırken; piyasa fiyatlarında da %75’lik bir artış görüldü.

“Otomobil sigorta sektörü, ‘çevrimiçi’ olgusunu geç keşfetmiş olsa da; 2005 yılında, diğer tüm finansal servis kategorilerinden daha hızlı bir gelişme kaydetmiştir.” diyen comScores’un Finansal Servisler Bölümü Başkan Yardımcısı Nicolas Tabbal, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Çevrimiçi sigorta satın alma işlemi; fatura ödeme ya da kredi kartı başvuruları gibi diğer çevrimiçi finansal işlemlerden daha gerekli hâle gelmiştir. 2005’te çevrimiçi otomobil sigortalama piyasa fiyatları ve satın alımlarındaki ani yükseliş; sigorta siteleri ve aracı siteler arasındaki teslim fiyatlarında ortaya çıkan önemli düşüşle ilintilendirilebileceği gibi; tüketicilerin, karmaşık finansal işlemleri, çevrimiçi ortamın konforunda gerçekleştirmeyi tercih etmelerini de doğrulamaktadır.”

CEVAP VER