| Google 4. Çeyrek; Reklam Verenler Hala Harcıyor, Tüketiciler Hala Tıklıyor

2
9

Dünyasal bir ekonomik krizin dolaştığı ortamda Google’ın açıklamış olduğu 4. çeyrek raporuna göre gelirlerde ve tıklamalarda artış sürüyor.

Google CEO’su Eric Schmidt’in yaptığı açıklamaya göre “Dördüncü çeyrek bizim için diğerlerine nazaran kolay ve iyi bir çeyrek oldu!” düşüncesinde. Gerek reklam verilme oranlarında gerekse kullanıcı arama sayıları bakımından oldukça artış sağlamışlar.

Schmidt özellikle Google’ın, yeni medya’ya ve reklam trendlerine de yön verdiğini belirtti.

Google’ın dördüncü çeyrek raporuna göre gelirleri 5.7 milyar dolar olarak görülürken bu rakam bir önceki seneye göre % 18 büyüme gösteren bir rakam olduğunu da vurgulamalıyım. Ancak duyduğum kadarıyla, AOL ve Clearwire’ın yeni yaptığı yatırımlar Google’ın net gelirlerin sağlanmasında biraz düşüşe sebep olmuş.

2 Yorumlar

  1. Google Türkiyede tıklama başı gelirler gittikçe düşüyor ama
    bu neden oluyor. yoksa google yayıncıları kandırıyormu.

  2. Selam Engin,

    Tıklama başı gelirlerin düşmesi tamamen senin adwords reklam verdiğin kelimenin kampanyalar içinde kullanılma yoğunluğuyla alakalıdır. Tahmin ediyorum senin seçtiğin kelimelerle ilgili yapılan kampanyalarda bir azalma söz konusu bu sebeple fiyatta düşüş olabilir. Aksi taktirde google adwords yapı seçilen kelimenin yoğunluğuna göre kelime değerinin yükselmesiyle orantılı şekilde çalışır.

    Kolay gelsin

    Aytaç Mestçi

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.