| Yeni bir İş Ağı (Business Networking), Pronected

  1
  39

  Aktif İleti Grubu’nun doğrudan desteklediği yeni iletişim ağı Pronected.net uzun süreli çalışmalar sonrası beta sürümünü basına tanıttı. Konuk olarak bulunduğum basın – tanıtım toplantısında oldukça farklı fikirlerede sahip oldum.

  Açıkça söyleyeyim ki pronected projesi, üstünde oldukça fazla çalışılmış bir iş ağı. Ancak her yeni internet yazılımında olduğu gibi bir kaç ufak pürüz dikkatimi çekti. Sizlere bunları açıklamadan önce, günümüz kriz durumlarını bahane edip yatırımlardan hatta maaşların zamanında ödenmesinden kaçan bir çok bilişim firması varken bu güzel yazılımı destekleyen Aktif İleti Grubu’nun alkışlanması gerektiğini söylerim.

  Yatırım hedefi yaklaşık 1,5 milyon dolar olan  ve pronected projesinin % 70′ine ortak olan Aktif İleti Grubu’nun pronected projesi ile 2010 yılındaki aktif kullanıcı hedefinin 500 bin olması beklenmekte.

  Ancak burada önemli bir nokta dikkatimi çekti ki bunu toplantıda dile getirmekten çekinmedim. pronected hali hazırda bir kaç yurtdışı yatırımcı firmanın Türkiye’de benzer kulvarlarda konuşlandığı durumda doğru yapısını oluşturduğunda yurtdışına satışı planı üzerine mi odaklanıyor? Öncelikle sadece Aktif İleti Grubu’nun yurt dışında hizmet veridği noktalarda ofis açması doğru strateji olması ile birlikte pronected.net projesinin sağlayacağı başarılı geri dönüş bu soru işaretlerine yanıt olacaktır. Ancak yine vurgulamalıyım ki gerçekten takdir edilmesi gerken bir proje.

  Şahsen gördüğüm bir kaç ufak hata;

  1. Devamlı konuşan güzel sesli bayan…

  Siteye her girişte, o güzel sesli bayanı duymak biraz sıkıntı vermeye başladı. Sanırım bir kaç kez giriş yapanlar artık pronected’ın ne olduğunu anlamaya başlamıştır. Buna bağlı bir IP checkle bir daha görülmemesi sağlanabilir.

  2. Fotoğrafımı ekleyemedim yahuu…

  Aslında buna hata değilde, kullanım zorluğu diyelim, fotoğraf ekleme süreçleri gerek görsel gerekse hız bakımından etkili, ancak iş resmi sonlandırmaya gelince ben birkaç farklı boyutta resim eklediğim halde bir çözüm bulamadım. Sanırım buna kısa zamanda bir çözüm bulacaklardır.

  3. Sanırım Geçici ama bir “Türkçe” harf hatası

  Çok güzel bir tasarım çalışmasında görülmemesi gereken bir yüz, geçici olduğunu düşünüyorum ama ufak bir Türkçe hatası diyelim…

  4. Mesaj yazıyorum ama web adresi – link iletemiyorum…

  Mesaj iletim ve gösterim işleyişi çok iyi ancak iş içeriğe gelince orada iletilen web adresleri ve linkler gözükmemekte.

  Bu ilk bakışta gözüme çarpan birkaç ufak ayrıntı. Ancak gelişme sürecindeki bir proje için çok beğendiğimi söylemeliyim. Tüm pronected ve Aktif İleti Grubu’na teşekkürler

   

  1 YORUM

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.