| Türk Halkı Başbakan’ı Dinleyince…

  0
  1

  Hepinizin bildiği gibi YouTube.com sitesi yaklaşık 7 aydır kapalı. Hakkında açılmış iki dava sürmekte ve Türkiye’de doğrudan “erişim engeli” bulunan birçok siteden en çok bilineni. Ancak  Başbakan’ın açıklaması sonrası YouTube’da “erişim engeli” olmasına rağmen Türkiye’deki ziyaretçi sayısını ikiye katladığı belirlendi.

  Dünyada video paylaşım kategorisinde en popüler ve en çok kullanılan site olan YouTube’un Türkiye’de “erişim engeli” olmasına rağmen başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 21 Kasım’da Hindistan’a giderken uçakta gazetecilere “Ben giriyorum siz de girin” demesinin ardından Türkiye’deki ziyaretçi sayısını ikiye katladığı belirlendi.

  Bununla birlikte, Google’un arama motoruna “YouTube’a nasıl girilir?” ve “YouTube’a girmenin yolları” diye yazıldığında, karşılaşılan sonuç sayısı 350 bine kadar ulaştı.

  İnternette 20 milyonun üzerindeki web sayfasının ziyaret edilme trafiği hakkında bilgi veren www.alexa.com’un verilerine göre, YouTube, kasım ortasında her gün ortalama 800 bin civarında Türk internet kullanıcısı tarafından ziyaret edildi.

  YouTube böylece Türkiye’de en çok ziyaret edilen 100 site listesinde 14. sıradan 9. sıraya çıktı.

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.