| 3G’nin, Mobil Reklamcılığına Yansıması

0
21

Yakın zamanda Türkiye’de mobil teknolojisinde çok büyük bir adım olan 3G ile ilgili kanun onandı. 3G aslında GPRS gibi kablosuz iletişim hizmetidir. Ancak yansımalar nasıl olacak.

3G, bir üçüncü esil kablosuz teknolojidir ve cep telefonunuz, cep bilgisayarınız, tablet PC’niz veya dizüstü bilgisayarınız üzerinden internet’e ‘her zaman açık’ (sürekli) bir bağlantı sağlar. 3G teknolojisiyle güvenli, kaliteli ve daha hızlı veri iletimi sağlanırken daha fazla band genişliğiyle oldukça ilgi çekecektir. 384kbps’ye ulaşılacak veri iletim hızları mobil sektörüne farklı bir yüz kazandıracağı gibi bunun mobil reklamcılığına yansıması da etkili olacaktır.

3G ve Mobil Reklamcılığı

384kbps’ye ulaşabilen veri iletim hızları ile standart çevirmeli bağlantıya göre yedi kat daha hızlanacak

Bu sayede büyük ekranlı telefonlar üzerinden internet bağlantılarında anaimasyonlu reklamlar daha sık görünmeye başlayacak.

3G hızına ulaştığınızda, bir mp3 dosyasını birkaç saniyede, bir filmi ise dakikalar içinde indirebileceksiniz.

Bu sayede internet üzerinden sunulan görüntülü ve sesli reklamlar mobil sektöründe de görülmeye başlanacak

3G hızına ulaştığınızda, sevdiklerinizle cepten görüntülü konuşabileceksiniz. Hatta dilerseniz bu konuşmaya aynı anda birden fazla sevdiğinizi de dahil edebileceksiniz.

Bu sayede sizin beğendiğiniz ve ilgi gördüğünüz her bilgi transferi kolaylıkla paylaşılacak ve internet üzerinden yapılan gizli ve doğrudan reklamcılık potansiyelleri artacak.

3G hızına ulaştığınızda, cebinizin ekranından dilediğiniz TV kanalını canlı canlı seyredebileceksiniz.

Bu sayede TV üzerinde yayınlanan tüm reklamlar internet platformuna geçecek. Yayınların ölçümleri farklı bir boyut kazanacaktır.

CEVAP VER