| Yang; Microsoft, Yahoo! İçin Daha İyi Teklif Verdi

  3
  19

  Jerry Yang’ın Web 2.0 Zirvesinde yaptığı açıklamaya göre Microsoft’un teklifi hala en iyi seçenek olarak görülmekte.

  Eğer böyle bir durum varsa Yahoo! neden bu sene başında önermiş olduğu hisse başı 31 $’dan verilen teklifi kabul etmedi???

  Yang’ın daha önceleri yaptığı bir açıklamada ilginçtir; “Beni bilen insanlar, benim bağımsız kalmanın hakkında bağımsız kalmamaya karşı bir egom olmadığını bilir.”

  Bu ifade ile Yahoo! sağladığı gücün verdiği bağımsızlığı iyi paraya verebilirim demek istedi. Ancak, Yahoo! sağladığı bağımsızlık gücünü de egosuna bağlı bırakmak istememekte.

  Dürüstçe olmak, her iki kenarla çamurun adil bir miktarı atmış olmak için, gerçekten neyin düştüğünü bilmek için zordur. Ve gerçekten, herhangi şekilde onun kendi şirketinin hakkında en az biraz benlikçi olmayan CEO, altında onun ağırlığına değer değildir.

  Bir tarafa Yahoo! – ego meseleleri, bir tarafta  Yahoo’nun Google – Microsoft arası gidip gelmeleri, bir tarafta da artık teslimiyet beyeaz bayrağının Sunnyvale kampüsünün üzerinde uçuyor olabildiği görünmekte.

  Bence Microsoft, Yahoo!’yu kurtarmadan önce, çok fazla elemanı bulunan Yahoo!’nun ne kadar daha azaldığını ve ne kadar kan kaybedeceğini gözlemleyeceğiz

  3 Yorumlar

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.