| MySpace Sizce bir Sosyal Ağ mıdır?

0
30

Evet bence bir sosyal ağdır ancak onlar daha fazlasını istiyorlar.

MySpace 122 milyon üye sayısıyla dünyada en fazla üye barındıran sosyal ağ platformudur. Ancak firma kendinin bu sektördeki en büyük olduğunun bilinmesine ihtiyaç duymuyor.

ABD’deki danışmanlar ve sektör gözlemcilerinin belirttiğine göre en yüksek kazançlı ve en iyi derecede konumlandırılan firmalara getirilen sınırlamalar altında kalmak istemeyen MySpace yöneticileri bu şekilde bir strateji yolunu seçmişler.

MySpace’in kurucusu ve CEO’su Chris DeWolfe yaptığı bir açıklamada “Biz işin başında bile yeni-jenerasyon portalı olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla MySpace insanların ihtiyaçlarını ve ilgi alanları internet üzerinden paylaşacağı bir platform olacaktır.” diye vurgulamıştır.

Şirketin pazarlama ve satış yöneticisi Jeff Berman ise “Klasik portal modeli içerik yönlendiren yapıdadır. Bizse hem çapraz hem de dikey iletişimler kurulacak bir platform oluşturduk.” demiştir.

Dünyada bir çok insan MySpace’i internet başlangıç noktası olarak kullanmaya başlamıştır. Aradıklarının çoğunu yine bu platformda bulup başka sitelere ihtiyaç duymadan internetten çıkabilmekteler.

Sosyal ağlara harcanan reklam bütçeleri yıldan yıla artmaktadır. Sadece geçen yıl sosyal ağlara verilen reklamlar için harcanan rakam 920 milyon dolardır. Bu rakam tüm internet reklam bütçesinin sadece % 4,4’ünü oluşturmaktadır. Bu rakam bu sene sonunda % 5,5 olması beklenmektedir. 2012 yılında sosyal ağlara harcanacak bütçenin 2,5 milyar doları geçmesi beklenmektedir. Tüm bu bütçeler içinde hiç kuşkusuz pastanın en büyük dilimi yine MySpace’e gidecektir.

Her ne kadar onlar kendilerini sosyal ağ sektöründe en yukarda görmek istemeseler bile…

CEVAP VER