| Bilişim’08, 19 Kasımda Başlıyor

0
26

Bilişim sektörünün buluşma ve tartışma noktası Bilişim’08 ‘in bu yılki teması “Yakınsama“.

Bilişim sektörünün köklü sivil toplum derneklerinden Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Bilişim ’08 buluşmasını 19-21 Kasım 2008 tarihlerinde, Ankara Sheraton Kongre Merkezi’nde düzenleyecek. “Yakınsama – Convergence” temalı etkinlik, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayesinde yapılacak.

Ulusal Bilişim Kurultayı’nın 25. kez toplanacağı Bilişim ’08 dahilinde 11. Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim (BTIE’11) ve 3. Spor ve Bilişim kongreleri gerçekleştirilecek. İnternet Kurulu toplantısının da yapılacağı etkinlikte paralel olarak 10 ayrı salonda düzenlenecek toplantı ve oturumlarda şu konular ele alınacak: İletişim Teknolojileri, E-Dönüşümle Gelecek, Enerji Sektöründe BT’nin yeri, Çevreci Bilişim, e-oyun, Açık Kaynak Ülke Deneyimleri: Türkiye İçin Bir Gelecek mi?, Uzaktan Eğitim, Savunma Sanayii, Ulusal Yazılım Endüstrisi ve Küresel Rekabet, İnternet Güvenliği, Afette Bilişim, Mobil Numara Taşınabilirliği, Özürlüler ve Bilişim, Matematiksel Bilgisayar Dili: Türkçe, Bilişim Stratejisi, İnternet Yönetişimi, e-noter, e-imza.

Özürlülerin İstihdamında Bilişimin Önemi panelinin de yapılacağı etkinlikte, yıllık “CEO Forum”da bilişim sektörü firmalarının icra kurulu başkanları, “STK Forum”da Bilişim Sektörü Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve “Genç Forum”da da gençler görüş alışverişinde bulunarak gündemi belirleyecekler. Türk Telekom ve İntel’in son teknoloji ürün ve uygulamalarını sergileyeceği Bilişim’08’e, Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara “Afette Bilişim” oturumu, Yazar Alev Alatlı da “Edebiyat ve Bilişim” söyleşisi ile katılacak.

Bilişim ’08’e, 10.000’den fazla etkin katılımcı, yurt çapındaki üniversitelerden seçilen 500 de konuk öğrenci bekleniyor.

CEVAP VER