| Bazı E-Ticaret Şirketleri Sarsıntıda

2
22

Ülkemiz de e-ticaret 10 yıla yakın süredir yapılmakta… Ancak hazır e-ticaret paketleri sayesinde son 3 yıldır açılan e-ticaret sitelerin sayısı oldukça yükselmişti.

Şimdi işler tersine dönmeye başladı, yanlış şirket yönetimleri, sırf internette de ürün satmış olmak için açılan e-ticaret siteleri, doğru ürün band akış yönetimi – stok yönetimi ve kargo entegrasyonlarının yapılamaması ve en önemlisi de bankaların tavrı ve desteksi olmayan yaklaşımlarını da eklendiğinde bir çok e-ticaret sitesinin kapanmasına yada kapanma noktasına gelmesine neden oldu.

Bir bakalım …

Weblebi.com

İflasını açıkladı, ilk kurulan e-ticaret sitelerindendi. Yanlış yönetim bankalar ve tedarikçilerle sorunlar durumu bu noktaya getirdi.

Yapılan Açıklama

 

Koysepete.com

İstanbul’daki ofisi kapattı ve bildiğim kadarıyla Ankara’da ki ofiste de sadece 1 kişi kaldı. Tedarikçilere ürünlerin bedellerini ödemede gecikme ve müşterilere zamanında ürün teslimatı yapılamaması.

Kulağıma Gelenler

Ereyon.com.tr – kendi içinde bir sallantıdaymış. Elden çıkarılması gündemdeymiş emin değilim ama yakın zamanda da bu siteden bazı haberler çıkabilir.

Estore.com.tr – Biraz mali açıdan zor dönemde.. Eğer gerekli yardım finansı veya yatırımı bulamazsa 2009’u zor görür diyorlar.

2 Yorumlar

  1. DAYBUYDAY SİTESİ DE DEFOLU ÜRÜN SATIYOR VE İADE ALDIĞI ÜRÜNÜN BEDELİNİ ÖDEMİYOR.MALİ DURUMUNU BİLEMEM AMA TİCARİ AHLAK KONUSU SIKINTILI VE MÜŞTERİ ŞİKAYETİ ÇOK FAZLA OLMASINA RAĞMEN DÖNÜŞ OLMUYOR. BİLGİNİZE

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.