| E-bülteninizin Başlığı Okuyucularınızı Ensesinden Yakalıyor mu?

0
4

Epostanızın konusu epostanızın en önemli parçasıdır. Konu ile insanların dikkatini çekmek zorundasınız ki epostanızı açıp okusunlar. Bunu yapmak için sadece bir kaç kelime kullabilirsiniz.

Konudaki en önemli şey eylemdir. Ne diyor? Okuyucularınızın epostanızı açıp okumasını söylüyor mu? Söylemiyorsa neden? Bu olukça kritik çünkü konu okuyucularınızın dikkatini çekmeze gönderdiğiniz epostayı okumadan silerler.

Değişik eposta konuları kullanabilirsiniz. En iyisi okuyucularınıza bir şey elde edebileceklerinin sözünü vermelisiniz. Okuyucularınızın bu epostayı okuyarak ne elde edebileceklerini öğrenmek isteyeceklerdir. Bunu başka bir yerdense konu da vermek sizin için daha iyi olacaktır. Eğer konu ile ilgilerini çekerseniz mutlaka epostanızı okuyacaklardır.

Mesela bu yazının başlığı, ilginizi çekti mi?
– Başlıkta bir soru var. Önemli olarak gözükmeyebilir ama başlıkta bir soru kullanarak, okuyucuların düşünmesini sağlarsınız.

– Size bir yarar sağlayabilecek gibi gözüküyor. Aslında bu başlığın size önerdiği şey bir cevap. Bu sorunun cevabı evet veya umarım olabilir. Ama önemli olan okuyucların epostalarının okuyucularının ilgisini çekmek için ne yapabilecekleri hakkında bilgi vermesi.

Bu başlık aynı zamanda sizi ürkütmüştür. Birini ensesinden yakalamak size garip gelmiştir. Neden bunu isteyesiniz ki? Negatif ile pozitifi birleştirerek, okuyucularınızın ilgisini çekebilirsiniz. Meraklı ve ilgili bir okuyucudan daha iyisi yoktur, çünkü sonuna kadar yazınızı okuyacaktır. Epostanızın konusunda bu ilgiyi yaratırsanız okuyucunuz mutlaka epostanın içeriğini de okuyacaktır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.