| Arama Motorlarına Kayıt

  0
  14
  seo

  İyi tasarlanmış bir web siteniz var fakat ziyaretçiniz yok! Site sayacınız sadece kendi ziyaretlerinizi rapor ediyor. Bunun anlamı şudur; Arama Motorlarına henüz başvuru yapmadığınız için, sitenizin varlığından haberleri yoktur.

  Arama Motorları da tıpkı sizinki gibi birer web sitesidir ve bunlara kayıt da sitenizin tanıtımı için öncelikli bir reklamdır. Bunlardan en popüler olanı hiç şüphesiz Google´dır. Google´ı Yahoo, Altavista, MSN gibi veritabanı yüksek arama motorları takip eder ve tüm dünyadaki arama motorlarının sayısı bir milyonu aşmaktadır.

  Büyük arama motorlarının spider (örümcek) olarak adlandırılan küçük programları, belirli aralıklarla web sitelerine ulaşır ve onları indeksler ancak her zaman bulamayabilir.Bu nedenle, web sitenizi arama motorlarına manuel olarak kaydedilmesi gerekir. Kayıt işleminizin ardından, birkaç hafta içinde spider web sitenizi ziyaret edecek ve kaydedecektir. Bu işlem, anahtar kelimeleriniz ve diğer metatag´lerinizin otomatik olarak incelenmesi ve web sitenizin o kelimelerde arama yapıldığında görüntülenme sırasına alınmanız anlamına gelmektedir.

  Burada işin püf noktası, kayıt yapılmadan önce web sitenizin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesidir. Doğru yapılandırılmış metataglar ve sayfa içeriğinin de buna uygun hazırlanması zorunluluktur. Aksi halde, web siteniz arama motorlarına sağlıklı olarak yerleştirilemez.

  Diğer taraftan, Arama Motorlarına ve Dizinlere kayıtlar manuel olarak yapıldığından, uzun saatlerinizi hatta günlerinizi bu işleme ayırmanız gerekir. Zira web sitenize ait her türlü bilgi girişi, ilgili kategoriye tek tek yapılmaktadır. Bizler SİSTEMWEB olarak, en iyi sonuçların alındığı test edilmiş yaklaşık 1200 dizin ve arama motoruna sizin için kayıt yapmaktayız.

  Pekala, biz web sitenizi arama motorlarına ve dizinlere ekledik. Siz bunu nasıl kontrol edeceksiniz? Sitenizin optimizasyonu yapılarak arama motorları ve dizinlere eklendikten sonra, tarafınıza bir rapor sunulacaktır. Rapor içeriğinde, web sitenizin hangi arama motoru ve dizinlere eklendiği ayrıntılarıyla bulunmaktadır. Artık yapmanız gereken, web sitenizin artan ziyaretçi sayısını keyifle izlemektir.

  Unutulmaması gereken; başvuru yapılmadan indekslenmeyi beklemek , ne zaman sonuçlanacağı bilinmeyen boşa geçirilmiş bir süreçtir.

  CEVAP VER

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.