| Sevgililer Gününü, İnternetten Pazarlama

0
28

Elektronik ortamda aşkı tam anlamıyla gösterebilmemize dokunma haricinde ne kaldı bilmiyorum.

Sevgiler günü birçok aşığın doğrudan sevgilisine bir hediyeye ve kendini anlatma günü de olarak kabul edilse de, ben bu hediyeleri satanların olduğunu düşünmeden edemiyorum. Bu açıdan bakıldığında son satış mecrası internet benim için daha da önemli bir noktaya gelmiştir. Çünkü internet sayesinde küçük işletmelerin sevgiler gününe bakışı değişmiştir. Çok daha değişik ürünleri çok daha cazip fiyatlara satar hale gelmişlerdir.

Sezonun başında interaktif pazarlama planlarına göre küçük işletmelerin “Sevgililer Günü” için çevrimiçi üzerinden satış oranı % 55’e kadar çıkmış olduğu görülmüştür. Bu rakamın yılsonunda % 71’e varması beklenmektedir.

Amerika E-mail pazarlama konusunda etkili hizmet veren Constant Contact firmasının CEO’su Gail Goodman’ın yaptığı açıklamaya göre, özel gün satışları, perakende satışı yapan küçük işletmelerin temel silahı olarak kabul edilmekte. Godman ayrıca; “Bu yıl küçük işletmeler için Sevgililer Günü gibi özel günlerdeki satışların çok önemli olduğunu da belirtmektedir.

Yapılan ankete göre, küçük işletmelerin % 70’i “Sevgililer Günü” üzerinden satış yöntemlerinde farklılıkların ihtiyacı olduğuna inanırken, pazarlama yöntemlerinde % 76 ile e-mail pazarlama en başta gelmektedir.

Küçük işletme sahipleri, tüketici harcamalarının verilebilecek promosyon ve ücretsiz dağıtımla daha da değer kazandığını belirtmekte.

İnternet satışı üzerinden sevgililer günü için hangi hediye en popüler oldu? Küçük işletmeler ne ürün satılırsa satılsın bu işten en karlı olanın Eros’un oku olduğu düşüncesindeler.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.